PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> E-Commerce >> Certyfikaty SSL dla sklepów internetowych

Certyfikaty SSL dla sklepów internetowych

Certyfikaty SSL dla sklepów internetowych
06:36 21/02/2017

Certyfikacja SSL służy ochronie stron internetowych przed usuwaniem danych, fałszowaniem informacji i podszywaniem się pod obce firmy. Zaszyfrowanie komunikacji między użytkownikami zapewnia obu stronom kompleksowe bezpieczeństwo.

Szczególnie jest to ważne w sklepach internetowych, gdzie stale wykorzystuje się dane osobowe odwiedzających.

Sklepy internetowe w szczególności muszą zadbać o gwarancję bezpieczeństwa. Przechowywanie ważnych danych osobowych, zamawianie sprzętów czy wykonywanie transakcji internetowych wymaga szyfrowania informacji.

 

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikaty SSL służą do ochrony stron internetowych. Zapewniają również poufność danych na drodze elektronicznej. Dzięki certyfikatom wymiana informacji jest tajna, czyli nikt nieuprawniony nie może mieć do nich dostępu. Kompleksowe bezpieczeństwo jest skutkiem zaszyfrowania komunikacji między użytkownikami. Certyfikaty mają dane właściciela domeny i są tworzone na koncie klienta. Te informacje są ściśle zaszyfrowane i profesjonalnie chronione, przez co nie da się ich samodzielnie zmienić. Certyfikat SSL powinien być aktywny na serwisach, gdzie przetwarza się lub wykorzystuje dane osobowe odwiedzających. O szczególną ochronę należy zadbać w przypadku sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych, w których możliwe jest płacenie przez internet.

 

Korzyści stosowania certyfikatów SSL dla sklepów internetowych

Sklepy internetowe korzystające z certyfikatów SSL budują zaufanie na rynku. Informacje zawarte w domenie są zabezpieczone, dzięki czemu przechwycenie ich przez obce osoby jest niemożliwe. Klienci mają również pewność, że przeglądają wybraną stronę, a nie są przekierowywani do fałszywej witryny. Dużo chętniej nawiązują współpracę z zaufanym sklepem, który buduje swoją wiarygodność za pomocą certyfikacji. Certyfikat SSL jest jednym z wymagań stawianych przez Payment Card Industry Data Security Standard. Oznacza to, że sklepy internetowe dzięki systemowi SSL będą mogły wykorzystywać różne metody płatności oparte na kartach kredytowych. Wszystko to wpływa na dużo wyższe przychody firmy.

 

Przed czym chroni certyfikat SSL?

Certyfikat SSL chroni przede wszystkim przed:

a) fałszowaniem informacji przekazywanych między komputerami,
b) kradzieżą numerów kart, kont i haseł,
c) nielegalnymi działaniami na użytkownikach indywidualnych lub systemach większych organizacji,
d) technikami phishingu, czyli podszywaniem się pod inną instytucję (najczęściej drogą e-mailową) w celu wyłudzenia danych, takich jak hasło lub numer karty kredytowej.

ssl certyfikat ssl

comments powered by Disqus