PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> E-Commerce >> Czy sprzedaż na Allegro się opłaca?

Czy sprzedaż na Allegro się opłaca?

Czy sprzedaż na Allegro się opłaca?
15:46 06/03/2015

Największy w Polsce serwis aukcyjny umożliwia bezpośrednią sprzedaż towarów nowych i używanych. Wiele przedmiotów można znaleźć tam w bardzo konkurencyjnych cenach.

Dla jednych jest rozszerzeniem działalności gospodarczej, dla innych okazją do pozbycia się z domu niepotrzebnych rzeczy. Bywa też formą reklamy. Wiele firm zakłada allegrowe sklepy, traktując je jako przedłużenie swojej oferty czy to stacjonarnej, czy proponowanej na innych witrynach internetowych. W większości jednak sprzedaż na Allegro to domena osób fizycznych, które chcą pozbyć się zbędnych przedmiotów, dorobić do pensji lub po prostu spróbować swoich sił w podstawowym biznesie, jakim od wieków było "taniej kupić, drożej sprzedać".

Korzyści z takiej sprzedaży jest bardzo wiele:

1. Docelowość. Wrzucamy swoją aukcję do jednej ze ściśle określonych kategorii, więc mamy świadomość, że trafią na nią osoby zainteresowane danym przedmiotem. Doprecyzowując nazwę zwiększamy swoje szanse na to, by algorytmy wyszukiwarki pokazały naszą ofertę pośród innych.

2. Możliwość dodatkowej reklamy. Za podwyższoną opłatą nasza aukcja może zostać pogrubiona, podświetlona, przypięta na samej górze podczas wyświetlania efektów wyszukiwania, możemy też dodać większą niż standardowa ilość zdjęć.

3. Czas. Sami decydujemy, ile czasu nasz oferta będzie widoczna na portalu. Może to być jeden dzień, a może i czas nieograniczony, "do wyczerpania przedmiotów".

4. Cena. Tutaj możliwości jest naprawdę wiele. Możemy ustalić sztywną kwotę w opcji "kup teraz" bądź podać cenę wyjściową, która później będzie przelicytowywana przez zainteresowanych użytkowników. Jeśli obawiamy się sprzedać coś po zaniżonej wartości, możemy ustalić próg ceny minimalnej, poniżej osiągnięcia którego transakcja nie dojdzie do skutku. Weryfikujemy naszą cenę przeglądając konkurencyjne oferty, gdyż Allegro to w jakiś sposób "wolny rynek" w miniaturze, na którym przedmioty warte są tyle, ile ktoś chce za nie zapłacić.

5. Bezpieczeństwo. Najpopularniejszą formą płatności za transakcję jest przedpłata na rachunek sprzedawcy bądź poprzez system płatności PayU. Oznacza to, że dostajemy pieniądze jeszcze przed wysyłką przedmiotu. Możemy oczywiście wybrać opcję, która umożliwia kupującemu odbiór osobisty lub płatność za pobraniem, po zweryfikowaniu wiarygodności kontrahenta za pomocą systemu ocen i komentarzy.

Allegro pobiera opłaty od sprzedających. Przy transakcjach na kwotę do 100 zł jest to 5-7% od transakcji (w zależności od kategorii). Powyżej opłaty progresywnie wzrastają, zawierając w sobie stałą część kwotową oraz procentową. Warto zapoznać się z ich skalą przed wystawieniem przedmiotu, gdyż o tyle zmniejszy się nasz zysk.

Reasumując - sprzedając na Allegro drobne, pojedyncze przedmioty, nie sposób jest stracić. Sami ustalamy cenę wyjściową, która dzięki licytacji może tylko wzrosnąć, doliczamy do niej koszty wysyłki, więc ta też nie jest obciążeniem. O atrakcyjności naszej oferty decyduje zaś nie jej obiektywna wartość, ale wartość nabywcza, która jest zróżnicowana w zależności od gustów i potrzeb kupujących.

allegro sprzedaż online

comments powered by Disqus