PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> Strategia marki >> Gadżety reklamowe – pomoc w budowaniu pozytywnego wizerunku marki

Gadżety reklamowe – pomoc w budowaniu pozytywnego wizerunku marki

Gadżety reklamowe – pomoc w budowaniu pozytywnego wizerunku marki
09:00 03/03/2015

Wiele firm prześciga się obecnie w budowaniu jak najlepszych relacji z klientami – to gwarancja korzystania z ich usług bądź produktów. Czy ciężko jest stworzyć podobną relację? Okazuje się, że nie!

Gadżety za darmo

Gadżety reklamowe to ważny element strategii marketingowej – sprawiają bowiem, że dana marka dociera do jeszcze szerszego grona osób (widzą i zapamiętują ją nie tylko obdarowani) i tworzy pozytywne skojarzenia u tych ludzi, którzy już związali się z daną firmą. Tym chętniej będą oni wracać i tym mniej chętnie ową firmę opuszczą. Gadżety reklamowe muszą być jednak odpowiedniej jakości – ponieważ świadczy to o jakości usług firmy. Rzecz, która szybko się zepsuje albo nie działa, raczej zirytuje pełnego nadziei klienta, niż go zadowoli. 
    
Wszyscy klienci uwielbiają otrzymywać coś za darmo – firma, która oferuje takie dodatki, zawsze wygra z przedsiębiorstwem, które owych dodatków nie zapewnia. Jest to więc świetny sposób na wypromowanie marki, ale – i to jest niezmiernie istotne – musi pojawić się na nich logo firmy. Powinno być wyraźne, dobrze widoczne i wykonane na tyle solidnie, aby nie zatarło się po miesiącu użytkowania produktu. 

    
Pomysły na upominek 

Wręczana rzecz powinna być mała (wszak firma płaci za jej produkcję, a im więcej się takich gadżetów rozda, tym lepiej), ale przydatna. Im jest praktyczniejsza, tym częściej klient będzie jej używał i tym większą wdzięczność poczuje do firmy. Dobrze jest, gdy przedmiot nawiązuje w jakiś sposób do produktów czy usług serwowanych przez firmę – jeśli na przykład produkuje ona napoje, gadżet może mieć kształt butelki, a jeśli chodzi o usługi fryzjerskie, kształt grzebyka czy kosmetyku do stylizacji. 

Najpopularniejszym obecnie gadżetem jest pendrive, którego opakowanie może mieć dowolny kształt i który przyda się każdemu (przenośnej pamięci nigdy za wiele). Popularnością cieszą się również różnego rodzaju długopisy, czapki, kalendarze (ścienne i kieszonkowe), breloki, koszulki oraz bluzy.

gadżety reklamowe

comments powered by Disqus