PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> Reklama >> Gdzie reklamować sklep sportowy?

Gdzie reklamować sklep sportowy?

Gdzie reklamować sklep sportowy?
15:46 06/03/2015

Samo otwarcie sklepu sportowego nie gwarantuje mu powodzenia w działalności. Aby zyskać lojalnych klientów, musi on być w odpowiedni sposób promowany.

Promocja tradycyjna

Sklep sportowy może promować swoją działalność w tradycyjny sposób, korzystając z reklamy outdoorowej i indoorowej. Obejmuje to stworzenie ulotek i plakatów informujących o istnieniu sklepu i jego unikalnej ofercie. Może organizować okresowe promocje dla klientów, organizować warsztaty dla nich - np. związane z przygotowaniem roweru do okresu wiosennego po zimie.

Dodatkowo, sklep może objąć patronatem lub sponsoringiem lokalną drużynę sportową, dzięki czemu jego logo znajdzie się na strojach sportowców i będzie eksponowane podczas przeróżnych rozrywek. Koszty sponsoringu mogą jednak być znaczne, dlatego nie każdy sklep sportowy będzie mógł sobie na to pozwolić. Rozpatrywanie działalności sponsoringowej tylko w aspekcie wydatków nie jest właściwe, bowiem sponsor zyskuje dzięki temu rozgłos, buduje swój pozytywny wizerunek w otoczeniu bliższym i dalszym, a ponadto promuje swój sklep w docelowej grupie odbiorców jego produktów i usług.

 

Reklama online

W dzisiejszych czasach połączenie reklamy offline, tradycyjnej, z reklamą online w internecie pozwala na osiągnięcie wymiernych rezultatów promocyjnych. Przy prowadzeniu działań reklamowych w sieci internetowej można skorzystać z wielu różnych narzędzi, m.in. z:

  • wystawiania aukcji produktów sportowych w serwisach aukcyjnych - Allegro czy Ebay,
  • aktywność w porównywarkach cenowych,
  • działania SEO,
  • email marketing,
  • aktywność w serwisach społecznościowych,
  • prowadzenie bloga firmowego.

Dzięki reklamie w serwisach społecznościowych i blogosferze sklep sportowy może nawiązywać i budować bezpośrednie relacje z konsumentami i na bieżąco informować ich o swojej ofercie. Sklep sportowy powinien budować wokół swojej marki grono lojalnych klientów - fanów, którzy będą sami wystawiać mu jak najlepsze opinie. Można tego dokonać za pośrednictwem dbania o zadowolenie klientów. Wzorowa obsługa klientów i oferowanie naprawdę dobrych produktów to najlepsza reklama dla sklepu internetowego, bowiem generuje samoistnie działania z zakresu marketingu szeptanego.

sklep reklama sklepu sklep sportowy reklama reklama

comments powered by Disqus