PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> Reklama >> Gdzie zrealizować zdjęcia reklamowe?

Gdzie zrealizować zdjęcia reklamowe?

Gdzie zrealizować zdjęcia reklamowe?
09:54 25/03/2015

Zdjęcia na potrzeby reklamy mogą być wykonane zarówno przez firmy fotograficzne, agencje reklamowe, jak też studia graficzne.

Wybór określonej firmy warto uzależnić nie tylko od pieniędzy, które mogą być przeznaczone na budżet na zrealizowanie projektów zdjęć, ale również zakresu profesjonalizmu usług. Jeśli firma potrzebuje zdjęcia reklamowego pod potrzeby niewielkiej kampanii, co bardzo często ma miejsce w małych firmach wówczas wystarczające może być postawienie na firmy, które zajmują się fotografią, a przy okazji realizują również zdjęcia na potrzeby reklamy. Potrzebują bardziej kompleksowych usług lepszym rozwiązaniem jest postawienie na usługi agencji reklamowych,  które nie tylko zrealizują zdjęcia, ale również są w stanie przygotować całą kampanię. Atutem takiego rozwiązania jest to, że zdjęcia mogą być bardziej spójnie dostosowane do potrzeb danej kampanii reklamowej.

Kolejnym rozwiązaniem jest postawienie na studia graficzne, które znów realizują zdjęcia na potrzeby logotypów, czy też na potrzeby stron internetowych a jednocześnie mają możliwości realizowania profesjonalnej obróbki zdjęć pod względem graficznym. Przy wyborze firmy reklamowej warto jest stworzyć na samym początku zbiór oczekiwań. W ten sposób można określić takie istotne elementy zlecenia, jak termin wykonania usługi, koszty. Dobrze jest określić, co jest priorytetem przy danym zleceniu.


Jeśli ważniejszy jest czas wykonania zlecenia wówczas trzeba się liczyć z tym, ze zdjęcia reklamowe mogą być nieco droższe. Z drugiej strony, gdy ważniejszy jest koszt realizacji zdjęć wówczas znacznie ważniejsze jest szukanie takich firm, które są w stanie zaoferować nieco niższe koszty realizacji zdjęć pod reklamy. Przed podjęciem decyzji o wyborze określonej firmy reklamowej warto jest napisać zapytanie o wykonanie wyceny usług. W ten sposób można się zorientować w ostatecznych kosztach, które trzeba będzie ponieść na zrealizowanie określony usług.

Wycena usług pozwala również określić, czy zdjęcia reklamowe w danej firmie są optymalne cenowo, czy też płacimy nieco więcej pieniędzy. Warto również zadawać specyficzne pytania dotyczące zlecenia, co znów pozwala określić między innymi to, czy dana firma zajmująca się realizowaniem zdjęć reklamowych jest w stanie wykonać specyficzne usługi, na którym zależy zamawiającemu. Przy wielu zleceniach mogą pojawić się pewne specyficzne oczekiwania, które nie zawsze są możliwe do zrealizowania przez konkretną firmę.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Studio XS: studioxs.pl

zdjęcia reklama zdjęcia reklamowe

comments powered by Disqus