PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> Trendy >> Praca dla młodych w call center

Praca dla młodych w call center

Praca dla młodych w call center
05:25 13/02/2016

Pierwsza praca to marzenie wielu absolwentów. Bardziej przezorni młodzi ludzie szukają jej jeszcze przed zakończeniem studiów. Doświadczenie to bowiem podstawa na współczesnym rynku pracy. I można je zdobywać w call center.

Taką drogę wybiera wielu młodych ludzi i decydują się swoje pierwsze zawodowe kroki postawić właśnie w tej branży. Na co mogą liczyć? Wielu przekonują niezłe zarobki, choć nie brakuje również osób, dla których taka forma zatrudnienia oznacza przede wszystkim swobodne ustalanie godzin pracy. Ma to największe znaczenie w przypadku studentów. Współczesny rynek pracy to miejsce dosyć wymagające. Wiele osób ma poważne trudności w znalezieniu zatrudnienia. Zwłaszcza gdy nie mogą się pochwalić doświadczeniem zawodowym. Call center to dobre miejsce również dla młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze żadnej praktyki. Oferty pojawiają się dosyć często. Branża ogólnie określana jako call center rozwija się, ponieważ zajmuje ważną pozycję na rynku usług marketingowych. I nie zanosi się, aby ten rozwój zwolnił w najbliższej przyszłości. Warto zatem przynajmniej rozważyć zapoznanie się z ofertą call center.

Kto nadaje się do takiej pracy? Na pewno ludzie młodzi, pełni energii i zapału do pokonywania wyzwań i sprawdzania się w różnych sytuacjach. Ta grupa społeczna jak najbardziej ma szanse odnaleźć się w call center. Nie należy podchodzić do branży z uprzedzeniem. Zróżnicowane opinie na temat takiego rodzaju pracy pojawiają się często, chociażby w sieci. Na ich podstawie niejedna osoba nabiera do call center ogromnego dystansu i z góry skreśla taką pracę z listy potencjalnych miejsc zatrudnienia. Tymczasem warto mieć na uwadze, że praca może przyjmować bardzo różny charakter. Wiele zależy od miejsca, w którym się ją podejmie i warunków panujących w konkretnej firmie. Nie bez znaczenia pozostaje również przygotowanie i zaangażowanie kandydata. Przed rozpoczęciem wykonywania nowych obowiązków warto dobrze się przygotować. Zgłębić wiedzę na temat funkcjonowania call center oraz technik komunikowania się z klientami. Nawet jeżeli firma ma program szkoleniowy i tak pewne informacje opłaca się mieć już na starcie. W ten sposób pokazuje się swoje zaangażowanie. Osoby wykazujące taką inicjatywę maja również znacznie większe szanse na sukces. Warto także poznać swojego potencjalnego pracodawcę. Podstawowe informacje znajdują się z pewnością na jego stronie internetowej. Uzbrojonym w taką wiedzę łatwiej opracować dokumenty aplikacyjne oraz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podobnie jak to ma miejsce w wielu innych branżach, również w przypadku call center wiele mówią same oferty pracy. Oczywiście wymagania poszczególnych pracodawców mogą się nieco od siebie różnić. Zwłaszcza że call center może prowadzić odmienne działania. Na podstawie większości ogłoszeń o pracę można jednak przekonać się, że w call center podstawowe znaczenie mają umiejętności miękkie, głównie komunikatywność i samodzielne zarządzanie swoim czasem oraz realizacją powierzonych obowiązków. Kandydat do pracy w call center powinien ponadto bez przeszkód nawiązywać kontakt z różnymi ludźmi oraz cierpliwie i z należytą determinacją dążyć do wyznaczonego celu.

Z całą pewnością można powiedzieć, że call center niejedno ma imię. Przede wszystkim praca w takim miejscu może polegać na realizowaniu różnych obowiązków. Nie zawsze oznacza dzwonienie do klientów i poszukiwanie nowych zainteresowanych ofertą. Czasami sprowadza się do odbierania telefonów i udzielania informacji klientom danej firmy. Poza tym call center dynamicznie się rozwija i angażuje nowe technologie. Staje się tym samym wielozadaniowych centrum obsługi klientów. Jego pracownicy odpowiadają za kontakt z dotychczasowymi klientami oraz poszukiwanie nowych. Taka praca to dla wielu wyzwanie, ale również dziedzina aktywności, w której mogą się sprawdzić.

Zatrudnienie w call center to coraz częściej szansa nie tylko na satysfakcjonujące zarobki, ale także możliwość uzupełniania swoich kompetencji oraz nabywania nowych umiejętności w trakcie licznych formuł szkoleniowych. Podstawą jest znalezienie odpowiedzialnego pracodawcy, który docenia znaczenie swojej kadry i nie obawia się zainwestowania w nią. Wielu młodych ludzi nie dostrzega takich delikatnych kwestii, jak na przykład atmosfera w danym miejscu. Dopiero z biegiem czasu przekonują się, że nie tylko w domu ma ona znaczenie. Jest również podstawowym czynnikiem kształtującym warunki działania zespołu w miejscu pracy. Z pewnością warto szukać pracodawców, którzy z jednej strony są wymagający i dają możliwość rozwoju zawodowego, ale jednocześnie dbają o atmosferę.

Praca w call center kojarzy się głównie z młodymi ludźmi, ponieważ to im daje największe szanse na połączenie nauki i rozpoczęcie życia zawodowego. Wiąże się również ze zdobywaniem pierwszych doświadczeń w roli pracownika. A to procentuje przez całe życie, bez względu na branżę, do której się trafi. Poza tym wiele osób dostrzega perspektywy, jakie daje call center i wiąże się z taką pracą na dłużej.

call center praca dla młodych praca w call center praca

comments powered by Disqus