PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> E-Commerce >> E-commerce - dlaczego warto używać taśmy z nadrukiem?

E-commerce - dlaczego warto używać taśmy z nadrukiem?

E-commerce - dlaczego warto używać taśmy z nadrukiem?
09:14 20/09/2018

Prowadzenie sklepu internetowego kilkanaście lat temu było znacznie prostsze niż dzisiaj. Niewielka konkurencja i rosnące zainteresowanie zakupami w sieci sprzyjały tym, którzy postanowili rozwijać swoje biznesy w branży e-commerce. Współcześnie jest już zdecydowanie trudniej.

Choć zakupy przez Internet robi znacznie więcej Polaków niż w przeszłości, to większa jest też konkurencja. Przebicie się przez nią i zaznaczenie swojej obecności na rynku wymaga podejmowania przemyślanych działań. Wśród dostępnych dla przedsiębiorców narzędzi marketingowych są takie, które pochłaniają znaczną część budżetu oraz te, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Pierwsze z oczywistych względów wykorzystywane są głównie przez gigantów w branży e-commerce. Na drugie mogą sobie pozwolić zarówno „duzi”, jak i „mali”. I choć narzędzia takie często bywają niedoceniane, o ich skuteczności może świadczyć fakt, że stosują je nawet największe firmy, które prowadzą szereg działań, dużo kosztowniejszych i bardziej spektakularnych kampanii reklamowych.

 

Pamiętaj o taśmie z nadrukiem

Do narzędzi, których stosowanie nie wymaga angażowania dużych środków finansowych, należą taśmy pakowe z nadrukiem. Można je zamówić na stronie producenta opakowań Opakowania24.eu. Wystarczy określić, co powinno zostać nadrukowane na taśmie, wybrać jej długość, szerokość, a także rodzaj nośnika i kleju. Jeśli na taśmie ma zostać umieszczone logo e-sklepu lub firmy, przedsiębiorca powinien przesłać projekt znaku graficznego do wykonawcy taśmy.

 

Nie tylko opakowanie

Taśmy z nadrukiem różnią się tym od zwykłych taśm pakowych, że oprócz swojej podstawowej funkcji – zabezpieczanie paczek na czas transportu i magazynowania – pełnią też kilka innych dodatkowych zadań. Jednym z nich jest wpływ na odbiór wizualny przesyłki. Paczka oklejona estetyczną taśmą z nadrukiem wygląda zdecydowanie lepiej i bardziej profesjonalnie, niż ta, do której zabezpieczania użyto zwykłej taśmy pakowej. Sprzyja też budowaniu pozytywnego wizerunku firmy w oczach klienta. Sprawia, że adresat przesyłki domyśla się, co może znajdować się w środku, zanim jeszcze otworzy paczkę. To jednak jeszcze nie wszystko.

 

Co nieco o reklamie

Jedną z najbardziej docenianych i najchętniej wykorzystywanych możliwości, jakie niesie ze sobą stosowanie taśmy z nadrukiem, jest promocja produktów firmy i sklepu internetowego. Umieszczone na nadruku logo, nazwa sklepu albo jego adres www sprzyja utrwaleniu w pamięci klienta informacji na temat sprzedawcy i zwiększa szansę na powrót klienta do sklepu w przyszłości. Taśmy z nadrukiem pomagają więc w pozyskaniu klientów powracających. Co więcej, paczka, zanim dotrze do adresata, przechodzi przez ręce wielu osób. Umieszczone na taśmie informacje o charakterze reklamowym pozostają więc widoczne także dla kuriera, osób zatrudnionych w magazynie oraz przy sortowaniu przesyłek. To oznacza już znaczne poszerzenie grona osób, do których dociera reklama.

 

Taśmy pakowe z nadrukiem ułatwiają dotarcie do nowych klientów oraz pomagają w rozbudowie bazy klientów powracających. Ogromnym atutem jest to, że niewielkie koszty związane z ich stosowaniem, pozwalają na wykorzystanie potencjału taśm zarówno przez dużych, jak i niewielkich sprzedawców internetowych.

 

taśmy z nadrukiem

comments powered by Disqus