PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> Strategia marki >> Gadżety jako narzędzie promocji

Gadżety jako narzędzie promocji

Gadżety jako narzędzie promocji
04:33 04/03/2020

Zależy Ci na skutecznej reklamie? Postaw na gadżety z logo Twojej firmy.

Konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego każde szanujące się przedsiębiorstwo powinno część budżetu przeznaczyć na działania promocyjne. Warto np. wykorzystać w strategii marketingowej Facebooka oraz inne portale społecznościowe; dobrze mieć też własną stronę internetową. Firmy z najbardziej zasobnym budżetem mogą pozwolić sobie na reklamę w telewizji lub w radiu. Skuteczną formą promocji są także różnego rodzaju gadżety z logo firmy: breloki do kluczy, smycze reklamowe, kubki z nadrukiem, długopisy z grawerem... Co takiego mają w sobie gadżety, że wpływają na wyniki sprzedaży? O tym poniżej.

 

Zbuduj wizerunek swojej marki

Kluczowym elementem każdej kampanii marketingowej jest zbudowanie atrakcyjnego wizerunku marki. Wizerunek ten odgrywa ważną rolę w indywidualnych decyzjach konsumentów. Bez dobrego wizerunku nie osiągniesz spektakularnego sukcesu. Temu właśnie celowi ma służyć reklama. Im więcej starań i środków włożysz w to, aby zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów, tym bardziej wymierny będzie efekt. Dlatego nawet jeśli masz już reklamę w sieci, w prasie czy gdziekolwiek indziej, warto poszerzyć spektrum działania o kolejny obszar. Smycze reklamowe, długopisy z grawerem oraz inne firmowe gadżety to stosunkowo niedroga forma promocji, a pozwala uzyskać zadowalające rezultaty.

 

Smycze reklamowe

Smycze reklamowe to praktyczny gadżet, który może się przydać każdemu. Dawno już przestały być kojarzone wyłącznie z miłośnikami hip-hopu. Na takiej smyczy można nosić klucze, chipy, plakietki, a nawet telefon. Wystarczy jeden z końców przypiąć do szufelki spodni, a drugi do etui. Jeśli już zdecydujesz się na ten gadżet, porównaj oferty poszczególnych producentów. Dobry producent smyczy przywiązuje wagę zarówno do jakości wykonania, jak i strony wizualnej swojego produktu.

 

Długopisy z grawerem

Długopisy z grawerem to również świetny pomysł na wypromowanie swojej marki. U progu trzeciej dekady XXI w. więcej piszemy co prawda na klawiaturach, ale tradycyjne przybory piśmiennicze wciąż nie wyszły z użytku. Długopisy z grawerem to nie tylko funkcjonalny przedmiot użytkowy, ale również miły dla oka gadżet. Podobnie jak smycze reklamowe, mogą się przydać każdemu.

 

Gadżety reklamowe dobrze jest rozdawać na imprezach promocyjnych, eventach firmowych oraz przy okazji spotkań z potencjalnymi klientami. Nie jest to droga inwestycja, a przynosi zauważalne zyski i wpływa na kształtowanie się wizerunku marki w świadomości konsumentów.

 

smycze reklamowe długopisy z grawerem

comments powered by Disqus