PromujMarke.pl - Portal nowoczesnej reklamy >> Internet >> Jak dobrze prowadzić stronę kantoru internetowego?

Jak dobrze prowadzić stronę kantoru internetowego?

Jak dobrze prowadzić stronę kantoru internetowego?
04:21 16/05/2017

Kantory internetowe to świetny pomysł na biznes. Jeśli myślisz o założeniu własnego kantoru, zapoznaj się koniecznie z poniższymi wskazówkami.

Kto może założyć kantor internetowy?

Kantor może założyć każda osoba pełnoletnia, która nie była dotychczas karana za przestępstwa majątkowe bądź też inne, popełnione w celu osiągnięcia korzyści osobistej. Nie jest to więc biznes dla osób, które nie mogą poszczycić się nieposzlakowaną opinią.


Zarejestruj swój kantor

Aby rozpocząć działalność związana z wymianą walut, należy najpierw zarejestrować swój kantor za pośrednictwem odpowiedniego formularza. Można go zarejestrować bądź jako osoba prywatna, bądź też jako przedstawiciel przedsiębiorstwa.


Szyfrowanie połączeń SSL

Należy zadbać również o to, aby twoja strona internetowa miała szyfrowanie połączeń SSL. Jest nader wątpliwe, aby świadomi użytkownicy komputera skłonni byli skorzystać z twoich usług, jeśli nie zapewnisz im bezpiecznego połączenia, które zminimalizuje ryzyko dostania się ich danych osobowych oraz innych cennych informacji w niepowołane ręce. Dotyczy to zwłaszcza osób zawiadujących znacznymi kwotami.


Zintegrowanie kursów

Bardzo ważne jest zintegrowanie kursów walut pojawiających się na twojej stronie internetowej z kursami prezentowanymi przez Narodowy Bank Polski. Jeśli np. na witrynie NBP kurs franka wynosi 3,8558 zł, w twoim kantorze powinna figurować taka sama kwota. Jeśli kurs euro waha się między 4,2050 zł a 4,2277 zł, tyle samo powinna wskazywać liczba widniejąca na twojej stronie internetowej. Jakiekolwiek rozbieżności w tym względzie mogą cię narazić na nieprzychylne komentarze ze strony internautów, a także nadszarpnąć reputację twojej firmy.


Potwierdzanie transakcji

Istotną kwestią jest również sposób potwierdzania dokonywanych przez klientów za pośrednictwem twojego kantoru transakcji. Najlepiej zdecydować się na SMS-y – jest to najbezpieczniejszy i najszybszy sposób. Ale w dobie smartfonów można również powiadamiać klientów o potwierdzeniu transakcji za pośrednictwem poczty e-mail, choć należy pamiętać, że jest to rozwiązanie mniej popularne (chyba że właściciel kantoru stosuje i jeden, i drugi sposób).


Ile kosztuje założenie własnego kantoru?

Pocztą pantoflową można się dowiedzieć, że założenie własnego kantoru internetowego może kosztować nawet 50 tysięcy złotych. Na ile są to pogłoski miarodajne – trudno ocenić. Wiele zależy od twojej przedsiębiorczości, doświadczenia w prowadzeniu własnego biznesu oraz ogólnego rozeznania w tym sektorze usług. Jedynym pewnikiem jest to, że zapłacisz znacznie mniej niż za założenie tradycyjnego kantoru stacjonarnego.

kantor internetowy

comments powered by Disqus